Papyx

“Çalışmalarımda kırmızı renk ile betimlenen, etnik kökeni olmayan ve bimekan figürler kullanmaktayım. İnsanların personalarıyla var olduğu, yaşamakta olduğumuz düzenden sıyrılmış, bizimle alay edercesine veya bir tiyatro oyunu sergiler gibi kendi gerçeklikleri içinde yaşayan bu figürler aracılığı ile insanlığın yalanlarını ve absürt yanlarını yansıtmaya çalışıyorum. Bunu yapıyorken oluşturduğum imgenin içinde doğal olmayan ve gerçek sayılamayacak yapıtlar görmek mümkün. Bu noktada izleyiciye gerçekliğin ne olduğunu sorgulatmak istiyorum.

Resimlerimi açıklamam gerekirse genel olarak grotesk ve simulakr kelimelerinden ilham aldığım bir kare yaratmaya çalıştığımı söyleyebilirim. Sık sık sembolik anlatımların kullanıldığı alışageldiğimiz imgelerin saf halde yansıtıldığı fakat doğamızda olmasına rağmen yabancılaştığımız imgelerin değişim geçirdiği, sürekli kendi içinde çatışma olan bir düzen kurdum.

Şu anda genel olarak tuval ve topladığım atık parçalar üzerine akrilik, yağlı boya, sprey ve marker gibi malzemeler ile çalışmaktayım. Ayrıca sokaklardaki duvarlar aracılığı ile insanlarla iletişime geçmeye çalışıyorum. Son dönem işlerime bakıldığı zaman sabit bir çerçeve içinde kalmak istemeyen, odaya dağılmak, çevre ve insan ile iletişim içinde olmak isteyen izler görmek mümkün.”

Sanatçının Eserleri

Art Letters

İlgili Haberler

Sergi ve Etkinlikler