Mural Çalışması: “Robo Robo Caretta”

The Letter Art Gallery’den mural sanatçısı Berkanfo, İzmir’de Alsancak’ta bulunan temiz teknoloji merkezi Cleantech Hub binası üzerine, robotik mühendislik şirketi Werover’ın sponsorluğunda, “Robo Robo Caretta” adını taşıyan bir mural çalışması gerçekleştirdi.  

The Letter Art Gallery’den mural sanatçısı Berkanfo’nun Cleantech Hub binası üzerine gerçekleştirdiği mural çalışması şubat ayının başında tamamlandı. Berkanfo, doğa için çalışan robotik deniz kaplumbağası Robo Robo Caretta’nın görüldüğü orijinal illüstrasyon çalışmasını 5 katlı binanın parçalı dış cephesine titiz bir çalışmayla başarılı bir şekilde aktardı. Mural çalışmasının yapımı değişen hava koşulları nedeniyle yaklaşık iki ay sürdü.

“Robo Robo Caretta”, temiz teknoloji alanında çalışan robotik mühendislik firması Werover’ın sponsorluğunda gerçekleşti. İşlettiği Cleantech Hub’ta da yine temiz teknoloji üzerine çalışan firmaları buluşturmayı amaçlayan Werover, bina üzerine dinamik ve renkli bir street art çalışması arzusunda olduklarını The Letter Art Gallery ile paylaştı. Berkanfo, firmayla yapılan görüşmeyle beraber teknoloji ve doğanın dost olabileceği, teknolojinin doğa için çalışabileceği fikirlerinden yola çıkarak, dünya için çalışan ve robot deniz kaplumbağası Robo Robo Caretta’yı tasarladı. “Robo Robo Caretta”, İzmir’de İşçiler cad. no. 143, Alsancak adresinde randevusuz olarak yakından görülebiliyor.