Misafir Sanatçı Programı Atelier – IV

Atelier IV

Aleyna Işıklar, Armağan Erdoğan Şıvgın, Deniz Çalışkan, Sude Gümüş

Atölye başlangıç tarihi: 2 Aralık 2023

Sergi: 12-27 Ocak 2024

Adres: GoyaHub Corner, Kemeraltı Antikacılar Çarşısı
874 Sk. 17 H, Zemin kat
35250 Konak, İzmir

Atelier, dördüncü edisyonunda Hayatevi/ArtBuddy işbirliğiyle ve GoyaHom konaklama sponsorluğunda şehirdışından gelen sanatçıları ağırlıyor.

The Letter Art Gallery tarafından düzenlenen misafir sanatçı programı Atelier, dördüncü edisyonunu duyurmaktan mutluluk duyar. Atelier’nin altı haftalık çalışma süreci 2 Aralık 2023’te başladı. Atelier’in dördüncü edisyonuna katılan genç sanatçılar, Aleyna Işıklar (Bursa), Armağan Erdoğan Şıvgın (İzmir), Deniz Çalışkan (İstanbul), Elif Sude Gümüş (Eskişehir) altı hafta boyunca Goyahub Corner’ın paylaşımlı atölye alanında çalışacaklar. Programın çıktıları 12 Ocak 2024’te izleyicilerle buluşacak.

Atelier Hakkında

Atelier, genç sanatçıların üretimlerini desteklemeyi ve görünürlüklerini artırmayı amaçlayan görsel sanatlar alanında kısa süreli bir misafir sanatçı programıdır.

Atelier, Goyahub Corner’ın mekân sponsorluğunda gerçekleşmektedir. Goyahub Corner’ın sanatçıların kullanımına sunduğu 80 m² atölye mekânı, tarihi Kemeraltı semtindeki Antikacılar Çarşısı’nda konumlanmaktadır.

Program kapsamında, Atelier misafir genç sanatçılara 6  hafta süresince çalışma alanı sağlayan, takip eden 2 haftada da sanatçıların üretimlerini izleyicilerle atölye sergisi, atölye ziyaretleri ve sanatçı konuşmalarıyla paylaşan bir misafir sanatçı programıdır. Atelier’in amacı genç sanatçılara günlük yaşamlarının dikkat dağıtıcı unsurları olmadan çalışmalarına odaklanma ve eser üretme imkanı vermenin yanı sıra, sanatçıları ve çalışmalarını sanatseverlere tanıtmaktır.

The Letter Art Gallery hakkında

The Letter Art Gallery 2022’nin Haziran ayında İzmir’de kuruldu. Ofis merkezi Deren Plaza Goyahub’ta bulunmaktadır. « Gezgin » model benimseyen galeri, farklı fiziksel mekânlarda süreli sergiler düzenlemektedir ve sanatı iş alanlarına götürerek sanatla bağ kurulmasını sağlamaktadır. Çevrimiçi imkanlardan ise daha çok sanatsevere ulaşmak için faydalanmaktadır. Galerinin düzenlediği sergilerde ve web sitesinde, yurt içi ve yurt dışındaki güzel sanatlar fakültelerinin resim, heykel, fotoğraf ve seramik bölümlerinden, kariyerlerinde ilerlemekte olan genç sanatçıların çalışmaları sanatseverlere sunulmaktadır. The Letter aynı zamanda 2023’ün Nisan ayında Goyahub Corner’ın mekân sponsorluğunda başlamış olan « Atelier » adlı kısa süreli bir misafir sanatçı programı düzenlemektedir.

GoyaHub hakkında

İzmir’in en değerli noktalarında paylaşım ekonomisine dayalı ortak çalışma ve yaşam projeleri geliştiren GoyaHub, İzmir’in tarihini saklayan Kemeraltı’nda bu sefer Paylaşımlı Galeri konseptiyle İzmirli sanatseverleri, Kemeraltı Antikacılar Çarşısı’nda İzmir’i seven sanatçılarla buluşturuyor. Çarşının en renkli ve heyecanlı konsepti ile dikkat çeken Kemeraltı Antikacılar Çarşısı büyülü ortamına sizleri de bekliyor.