Misafir Sanatçı Programı Atelier – II

Atelier II

Beste Dündar, Demet Gökden, Erdem Barışık, Gizem Güler, Okyanus Çağrı Camcı

Atölye başlangıç tarihi: 17 Haziran 2023

Sergi açılış tarihi: 8 Eylül 2023, 18.00 – 20.00

Adres: GoyaHub Corner, Kemeraltı Antikacılar Çarşısı
874 Sk. 17 H, Zemin kat
35250 Konak, İzmir

The Letter Art Gallery tarafından düzenlenen misafir sanatçı programı Atelier’nin ikinci edisyonu 17 Haziran’da başladı.

Otuz yaş altı genç sanatçılara üretim alanı açmayı, üretimlerini sergileme ve sanat izleyicilerine tanıtma imkânı sunmayı amaçlayan misafir sanatçı programı Atelier’nin ikinci edisyonu 17 Haziran 2023’te başladı. Programın ikinci edisyonuna katılan genç sanatçılar Beste Dündar, Demet Gökden, Erdem Barışık, Gizem Güler ve Okyanus Çağrı Camcı, 17 Haziran 2023’ten itibaren altı hafta boyunca Goyahub Corner’ın sponsor olduğu 80 m² mekânı paylaşımlı atölye olarak kullanacak. Genç sanatçıların altı hafta süresince ürettikleri işleri, 8 Eylül – 23 Eylül 2023 arasında atölyede sergilenecek.

The Letter Atelier Hakkında

The Letter Atelier, genç sanatçıların üretimlerini desteklemeyi ve görünürlüklerini artırmayı amaçlayan görsel sanatlar alanında kısa süreli bir misafir sanatçı programıdır.

The Letter Atelier, Goyahub Corner’ın mekân sponsorluğunda gerçekleşmektedir. Goyahub Corner’ın sanatçıların kullanımına sunduğu 80 m² atölye mekânı, tarihi Kemeraltı semtindeki Antikacılar Çarşısı’nda konumlanmaktadır.

Program kapsamında, The Letter Atelier dört genç sanatçıya 6  hafta süresince çalışma alanı sağlayan, takip eden 2 haftada da sanatçıların üretimlerini izleyicilerle atölye sergisi, atölye ziyaretleri ve sanatçı konuşmalarıyla paylaşan bir misafir sanatçı programıdır. Atelier’in amacı genç sanatçılara günlük yaşamlarının dikkat dağıtıcı unsurları olmadan çalışmalarına odaklanma ve eser üretme imkanı vermenin yanı sıra, sanatçıları ve çalışmalarını sanatseverlere tanıtmaktır.

The Letter Art Gallery hakkında

The Letter Art Gallery 2022’nin Haziran ayında İzmir’de kuruldu. Ofis merkezi Deren Plaza Goyahub’ta bulunmaktadır. « Gezgin » model benimseyen galeri, farklı fiziksel mekânlarda süreli sergiler düzenlemektedir ve sanatı iş alanlarına götürerek sanatla bağ kurulmasını sağlamaktadır. Çevrimiçi imkanlardan ise daha çok sanatsevere ulaşmak için faydalanmaktadır. Galerinin düzenlediği sergilerde ve web sitesinde, yurt içi ve yurt dışındaki güzel sanatlar fakültelerinin resim, heykel, fotoğraf ve seramik bölümlerinden, kariyerlerinde ilerlemekte olan genç sanatçıların çalışmaları sanatseverlere sunulmaktadır. The Letter aynı zamanda 2023’ün Nisan ayında Goyahub Corner’ın mekân sponsorluğunda başlamış olan « Atelier » adlı kısa süreli bir misafir sanatçı programı düzenlemektedir.

GoyaHub hakkında

İzmir’in en değerli noktalarında paylaşım ekonomisine dayalı ortak çalışma ve yaşam projeleri geliştiren GoyaHub, İzmir’in tarihini saklayan Kemeraltı’nda bu sefer Paylaşımlı Galeri konseptiyle İzmirli sanatseverleri, Kemeraltı Antikacılar Çarşısı’nda İzmir’i seven sanatçılarla buluşturuyor. Çarşının en renkli ve heyecanlı konsepti ile dikkat çeken Kemeraltı Antikacılar Çarşısı büyülü ortamına sizleri de bekliyor.