Hakkında

The Letter Art Gallery 2022’nin Haziran ayında İzmir’de kuruldu. Ofis merkezi Deren Plaza Goyahub’ta bulunmaktadır.

« Gezgin » model benimseyen galeri, farklı fiziksel mekânlarda süreli sergiler düzenlemektedir ve sanatı iş alanlarına götürerek sanatla bağ kurulmasını sağlamaktadır. Çevrimiçi imkanlardan ise daha çok sanatsevere ulaşmak için faydalanmaktadır. Galerinin düzenlediği sergilerde ve web sitesinde, yurt içi ve yurt dışındaki güzel sanatlar fakültelerinin resim, heykel, fotoğraf ve seramik bölümlerinden, kariyerlerinde ilerlemekte olan genç sanatçıların çalışmaları sanatseverlere sunulmaktadır.

The Letter aynı zamanda 2023’ün Nisan ayında Goyahub Corner’ın mekân sponsorluğunda başlamış olan « Atelier » adlı kısa süreli bir misafir sanatçı programı düzenlemektedir.

Bizler sanatla yaşıyoruz, sizleri de bu kısa mektup ile sanatla yaşamaya, başka bir deyişle hayal etmeye davet ediyoruz.

The Letter Art Gallery

Biz Kimiz?

Nihan Karahan

Nihan Karahan

Kurucu Direktör

İstanbul Saint-Joseph Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Paris’te René Descartes Üniversitesi’nde Psikoloji lisans, Nanterre La Défense Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisans ve Sorbon Üniversitesi’nde Sanat Tarihi lisans eğitimini tamamladı. Gagosian Gallery’de uzun dönem stajı süresince Sterling Ruby, Ramouald Hazoumé, Richard Serra, Jean-Michel Basquiat, Cy Twombly, Yves Klein ve Alberto Giacometti gibi önemli modern ve çağdaş sanatçıların yer aldığı sergilerde çalıştı. 2016’da Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul’da ve İzmir’de beş sanat galerisine iletişim konusunda destek vermiştir. Ayrıca Psychologies, PsikeArt, Art Unlimited, Artam ve Argonotlar dergilerinde yazıları yayınlanmıştır.

Gökhan Kazancı

Gökhan Kazancı

Dijital Proje Yöneticisi

İzmir’in ilk dijital ajansı GONET’in kurucusu ve yöneticisidir. Gökhan Kazancı aynı zamanda Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoparkı DEPARK’ta, BAMBU Girişimcilik Hızlandırma Merkezi’nde koordinatördür.

Bediye Özırmak

Bediye Özırmak

Grafik Tasarımcı

The Letter Art Gallery’nin grafik tasarım ve illüstrasyonlarını gerçekleştirmektedir. Lisans eğitimini Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Grafik Tasarım bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimine Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Grafik Tasarım programında devam etmektedir. Katıldığı projeler arasında; İnsan Ticareti ile Mücadele (2022), İyi Tasarım 4 kitap sergisi (2019), GRAF018 Yaşar Üniversitesi Tasarım Günleri (2018) ve 5. Yaşar Üniversitesi AW! Advertising Workshop yer almaktadır.